About admin

This author has not yet filled in any details.
So far has created 5 blog entries.

Здравје + на Health Fitness and Wellness Expo 2016

Млекара Здравје Радово со нова промоција на Здравје +

Викендов во Скопје, во хотелот Александар Палас, по втор пат се оддржа најголемиот интерактивен настан посветен на здравиот животен стил. И оваа година посетителите на саемот се информираа за најновите типови на програми за вежбање, дегустираа и консумираа здрава и органска храна, испробуваа голем број на спротски […]

By |January 31st, 2017|Uncategorized|Comments Off on Здравје + на Health Fitness and Wellness Expo 2016

Функционалниот јогурт Здравје + во уште една поддршка

Млекара Здравје Радово се дружеше со сите љубители на природата, здравиот начин на живот
и спортот.

Ова е наше трето големо партнерство, за само неколку недели. По поддршката која ја дадовме на Скопскиот маратон и на манифестацијата Прв до врв, Мариово Офф Роад е логично продолжување на нашите активности, во промовирањето и поддршката на здравите навики, спортскиот […]

By |January 31st, 2017|Uncategorized|Comments Off on Функционалниот јогурт Здравје + во уште една поддршка

Со Здравје + Прв до врв

Млекара Здравје Радово во поддршка на здравите навики…

Прв до врв стана синоним и бренд за почитувачите и љубителите на природата и здравиот начин на живот. Оваа манифестација ги спои вљубениците во планината, велосипедистите, планинарите и сите оние кои внимаваат на својата форма и своето здравје. Функционалниот јогурт Здравје + ги споделува секојдневно истите вредности. Виталност, […]

By |January 31st, 2017|Uncategorized|Comments Off on Со Здравје + Прв до врв

ФУНКЦИОНАЛНИОТ ЈОГУРТ ЗДРАВЈЕ + ПРИЈАТЕЛ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН

 Млекара Здравје Радово продолжува со активностите…

Млекара Здравје Радово во рамките на својата кампања Здравје во твои раце, од оваа година ќе биде пријател на традиционалниот Скопски маратон. Како општествено одговорна компанија, која и до сега ги поддржуваше најголемите случувања кај нас, со особена гордост влегува во поддршка на најмасовната манифестација кај нас Скопскиот маратон

–          Чест […]

By |January 31st, 2017|Соопштенија|Comments Off on ФУНКЦИОНАЛНИОТ ЈОГУРТ ЗДРАВЈЕ + ПРИЈАТЕЛ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН

Со сирење против кариес

Технолозите на Здравје Радово ве советуваат 

Сирењето за многумина е дел од секој оброк. За доручек, како мезе при средбите со пријателите, во салата, во секоја можна прилика. Едноставно го обожаваат!. Но и оние кои помалку го консумираат, сакаме да ги потсетиме на благотворното дејство на македонското сирење од Здравје Радово. Особено ако истото е произведено […]

By |June 1st, 2015|За Вас|Comments Off on Со сирење против кариес